Kurs na suwnice Krapkowice, Opole, Kędzierzyn-Koźle, Racibórz, Nysa, Rybnik, Prudnik, Kluczbork, Olesno, Strzelce Opolskie

Kurs na suwnice – szkolenie CSZ

Kurs na suwnice w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach to kompleksowy zestaw szkoleń, dzięki którym przyszli operatorzy suwnic nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności do obsługi tych maszyn. Kurs na suwnice jest zgodny z obowiązującym programem zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego i przygotowuje do egzaminu celem uzyskania zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT. To doskonały sposób na zapewnienie sobie możliwości zdobycia dobrze płatnego i stabilnego zatrudnienia – dobrze wyszkoleni i wykwalifikowani operatorzy są obecnie bardzo doceniani na rynku pracy. Przeprowadzamy kursy i szkolenia na operatora suwnic dla firm i osób prywatnych – zapraszamy.

Kurs na operatora suwnic dla firm i osób prywatnych – formy prowadzonych zajęć:

 • stacjonarnie – kształcenie w naszym ośrodku szkoleniowym lub na terenie zakładu pracy
 • zdalnie – samokształcenie, poprzez dostęp do materiałów dydaktycznych na platformie Moodle
 • live streaming – kształcenie w rzeczywistym czasie, w wirtualnej przestrzeni
 • Wiadomości o dozorze technicznym
 • Ogólne wiadomości o urządzeniach transportu bliskiego
 • Typy stosowanych suwnic
 • Czynności operatora
 • Budowa różnego typu suwnic
 • Przenoszenie ładunków
 • BHP
 • Ćwiczenia testowe
 • Zajęcia praktyczne

Kurs na suwnice – Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach

W Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach przygotowaliśmy specjalistyczne szkolenie na suwnice dla firm i osób prywatnych, dzięki któremu kandydaci mają okazję zdobyć uprawnienia UDT na obsługę tych maszyn.

Celem kursu operatora suwnic jest nabycie zarówno teoretycznej wiedzy, jak i praktycznych umiejętności przez kandydata, który po szkoleniu będzie gotowy do sprawnej obsługi tego typu urządzeń. Każda osoba biorąca udział w szkoleniu otrzyma niezbędne materiały dydaktyczne zawierające wszystkie wymagane informacje o budowie i konserwacji tych maszyn, oraz pozna czynności operatora suwnicy, zgodne z programem Urzędu Dozoru Technicznego.

W głównej mierze stawiamy jednak na praktyczne przygotowanie słuchaczy z zakresu wybranego rodzaju suwnic w celu przygotowania kursanta na zadania stawiane przed nim przez pracodawców podczas pracy na halach produkcyjnych i magazynach. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego czas trwania szkolenia może się różnić i być dostosowany do potrzeb i wymagań uczestnika lub zakładu pracy.

Kurs na operatora suwnic – pod okiem specjalistów

Kurs na operatora suwnic w CSZ Krapkowice prowadzony jest pod czujnym okiem certyfikowanych, a także doświadczonych specjalistów, którzy w rzetelny sposób przekazują swoją wiedzę kandydatom. W ten sposób przygotujesz się kompleksowo do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Nasz kurs operatora suwnic dzieli się na zajęcia teoretyczne i praktyczne, podczas których każdy uczestnik szkolenia zdobędzie niezbędne informacje w zakresie obsługi urządzeń dźwignicowych przygotowujące go do przyszłej pracy w tym zawodzie.

Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy i dostosowany do poziomu grupy lub jednego uczestnika tak, aby każdy czuł się w pełni komfortowo i bezpiecznie przez cały okres trwania szkolenia.

Uprawnienia na suwnice – dla jakich urządzeń?

Suwnice ogólnego przeznaczenia mają zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki – znajdziemy je na halach produkcyjnych, magazynach oraz placach budowy. Używane są do przemieszczania ładunków w płaszczyznach pionowych i poziomych w ramach określonej powierzchni, ograniczonej długością toru jazdy. W zależności od rodzaju i wielkości pozwalają na transport materiałów o różnej wadze i gabarytach.

Operator suwnic to odpowiedzialne stanowisko a ich użytkowanie może stanowić duże zagrożenie na terenie pracy – z tego powodu ich obsługa wymaga posiadania stosownego uprawnienia z Urzędu Dozoru Technicznego.

Kurs na suwnice ma za zadanie przygotować kandydata do praktycznego i teoretycznego egzaminu państwowego przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego w zakresie obsługi suwnic. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik nabywa niezbędnych kwalifikacji UDT do obsługi suwnic w jednym z następujących zakresów:

 • suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia,
 • suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia (wciągarki sterowane z poziomu roboczego lub kabiny).

Ze względu na ich konstrukcję wyróżniamy sześć rodzajów suwnic:

 • suwnice pomostowe – w tego rodzaju urządzeniach część nośna konstrukcji (most) opiera się bezpośrednio na górnym torze jezdnym (suwnice natorowe) lub jest podwieszona od spodu na dolnej części toru jezdnego (suwnice podwieszane),
 • suwnice półbramowe – część nośna konstrukcji, czyli w tym wypadku półbrama, z jednej strony opiera się na torze jezdnym, a z drugiej na estakadzie,
 • suwnice bramowe – do oparcia na torach jezdnych nośnej część konstrukcji (brama) wykorzystywane są podpory; stosowane są w małych, średnich i dużych zakładach produkcyjnych oraz hurtowniach,
 • suwnice wspornikowe – doskonale sprawdzając się w transporcie ładunków pomiędzy stanowiskami pracy; szkielet suwnicy opiera się na belce nośnej w formie wspornika, a torowisko umieszczone jest na pionowej ścianie bocznej,
 • suwnice kolumnowe – suwnice działające na tej samej zasadzie jak pomostowe zawierające jednak pionową kolumnę i mechanizm podnoszący w postaci wideł,
 • suwnice modułowe – lekkie urządzenia podwieszane, mocowane bezpośrednio do stropu i wykorzystujące wciągnik łańcuchowy jako mechanizm podnoszenia; umożliwiają łatwą przebudowę i możliwość wygodnego dostosowania pod wymagania użytkownika.

Kurs suwnicowego – dla bezpiecznej pracy

Obsługa suwnicy wymaga od operatora zachowania czujności przez cały czas pracy. Dlatego też kurs obsługi suwnic w CSZ w Krapkowicach uczy kandydatów przede wszystkim tego, jak obsługiwać urządzenie w bezpieczny sposób. Poznasz obowiązki operatora przed rozpoczęciem pracy, w trakcie pracy oraz po jej zakończeniu, a także zaznajomisz się z zagrożeniami, które czekają na Ciebie podczas obsługi wciągarek ogólnego przeznaczenia.Bezpieczeństwo i Higiena Pracy jest dla nas priorytetem, dlatego podczas naszego kursu dostajesz gwarancję, że wszystkie zajęcia praktyczne odbywać się będą z zachowaniem obowiązujących norm i przepisów.

CSZ w Krapkowicach to miejsce, w którym każdy kursant przechodzi bardzo obszerny, szczegółowy kurs. Suwnica musi bowiem być obsługiwana przez osoby odpowiednio wyedukowane, a także wprawione. Po ukończeniu kursu suwnicowy potrafi:

 • doskonale oszacować masę ładunku,
 • dobrać zawiesia,
 • wyznaczyć trasę transportu,
 • obsłużyć suwnicę zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Uprawnienia do obsługi suwnic – charakter czasowy

Wedle Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych, uprawnienia do obsługi suwnic mają charakter czasowy. W praktyce oznacza to, że osoba po kursie suwnicowego nie jest zobowiązana do ponownego zdania egzaminu. Wystarczy przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego w oddziale Urzędu dozoru technicznego

Wniosek o przedłużenie składamy w formie papierowej bądź elektronicznej na 3 miesiące przed upływem ważności uprawnień i musimy wykazać w nim, że pracowaliśmy jako operator suwnicy przynajmniej 3 z ostatnich 5 lat. Jest to warunek, który trzeba spełnić, aby przedłużyć świadczenie kwalifikacyjne bez konieczności ponownego podchodzenia do egzaminu. W zależności od rodzaju urządzenia uprawnienia zostają nadane na okres:

 • suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia – 10 lat,
 • suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego oraz specjalnego przeznaczenia – 5 lat.

Kurs na suwnice dla osób prywatnych i firm z certyfikatem – województwo śląskie, opolskie i wielkopolskie

Jesteś zainteresowany zdobyciem uprawnień na obsługę suwnic dla siebie lub swoich pracowników? Dzięki CSZ możesz to zrobić w jednym z trzech województw. Obecnie szkolimy w:

 • województwie śląskim,
 • województwie opolskim,
 • województwie wielkopolskim.

Kurs na suwnicowego w Krapkowicach, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Rybniku, Nysie, Strzelcach Opolskich, Prudniku, Raciborzu i Oleśnie

Obecnie przeprowadzamy firmowe i prywatne szkolenia na suwnice w:

 • Krapkowicach,
 • Opolu,
 • Kędzierzynie-Koźlu,
 • Kluczborku,
 • Rybniku,
 • Nysie,
 • Strzelcach Opolskich,
 • Prudnik,
 • Raciborzu,
 • Oleśnie.

Nie czekaj! Zapisz się na kurs obsługi suwnic sterowanych i zdobądź upragnione uprawnienia na operatora suwnic w jednym z wybranych miast – zapraszamy.

Wciągarki ogólnego przeznaczenia – ile kosztuje kurs operatora suwnic?

Kurs na operatora suwnicy w dogodnej cenie – tylko w CSZ w Krapkowicach. Nasza placówka to miejsce, w którym można zdobyć specjalistyczne uprawnienia UDT w niewielkim nakładzie czasowym za niewielkie pieniądze. Dlatego też z kursu na suwnice może skorzystać tak naprawdę każdy – zarówno osoba bez doświadczenia zawodowego, która dopiero zaczyna swoją ścieżkę kariery, jak i pracownicy chcący podnieść swoje kwalifikacje. Nasze szkolenia prowadzimy na terenie całego kraju stacjonarnie w naszym ośrodku lub terenie zakładu pracy oraz online.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy każdego zainteresowanego kursem na suwnice. Skorzystaj z naszych usług – doskonale przygotujemy Cię, lub Twoich pracowników do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Przygotuj się do pracy jako operator i naucz się obsługiwać suwnice pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów – zapraszamy!

Jesteś zainteresowany
KURSEM NA WÓZKI SUWNICE?

Dokumenty do pobrania