Kurs na wciągniki i wciąganrki Krapkowice, Opole, Kędzierzyn-Koźle, Racibórz, Nysa, Rybnik, Prudnik, Kluczbork, Olesno, Strzelce Opolskie

Kurs operatora wciągników i wciągarek

Wciągarki i wciągniki są urządzeniami technicznymi podlegającymi pod dozór techniczny.

Kurs operatora wciągników i wciągarek to specjalistyczne szkolenie, które kierujemy zarówno do osób pracujących w powiązanym zawodzie, które pragną poszerzyć swoje kwalifikacje, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę zawodową. Kurs na wciągarki i wciągniki organizowany jest dla osób prywatnych lub pracowników firmowych.

Firmowy i prywatny kurs na wciągniki i wciągarki – formy prowadzonych zajęć:

 • stacjonarnie – kształcenie w naszym ośrodku szkoleniowym lub na terenie zakładu pracy
 • zdalnie – samokształcenie, poprzez dostęp do materiałów dydaktycznych na platformie Moodle
 • live streaming – kształcenie w rzeczywistym czasie, w wirtualnej przestrzeni
 • Wiadomości o dozorze technicznym
 • Ogólne wiadomości o urządzeniach transportu bliskiego
 • Typy stosowanych wciągników i wciągarek
 • Czynności operatora
 • Budowa wciągników i wciągarek
 • Przenoszenie ładunków
 • BHP
 • Ćwiczenia testowe
 • Zajęcia praktyczne

Uprawnienia na wciągniki i wciągarki – kurs pod okiem wykwalifikowanych specjalistów

W Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach stawiamy przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Dlatego też każdy kandydat na operatora wciągników i wciągarek może liczyć na pomoc i naukę od wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy rzetelnie podchodzą do szkolenia. Dzięki temu kursanci mają okazję posiąść niezbędną wiedzę teoretyczną, a także umiejętności praktyczne w prosty i przyjemny sposób.

Profesjonalne podejście, a także wysoki poziom szkoleń sprawi, że przejście naszego kursu świetnie przygotuje każdego uczestnika do przystąpienia do egzaminu przed komisją UDT.

Uprawnienia na układnice – zakres kwalifikacji

Dzięki kursowi na operatora układnic magazynowych kursant posiądzie niezbędne umiejętności do tego, aby praca z maszyną była wydajna, bezpieczna i zgodna z obowiązującymi przepisami BHP. Przejście przez szkolenie, a także zaliczenie egzaminu zewnętrznego wiążę się z uzyskaniem uprawnień do obsługi układnic magazynowych różnego rodzaju.

Uprawnienia na wciągarki – zakres kwalifikacji

Ukończony kurs na operatora wciągników i wciągarek oraz pozytywnie zdany egzamin końcowy sprawia, że kursant nabywa kwalifikacje na obsługę maszyn w zakresie:

 • wciągników i wciągarek o ogólnym i specjalnym przeznaczeniu,
 • wciągników i wciągarek o ogólnym przeznaczeniu.

Uprawnienia na wciągarki elektryczne – kwalifikacje o charakterze czasowym

Obecne Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych, mówi o tym, że uprawnienia na wciągniki i wciągarki elektryczne mają charakter czasowy. Nie oznacza to jednak tego, że czynny operator posiadający kwalifikacje na obsługę wciągników i wciągarek jest zobowiązany do ponownego przystąpienia do egzaminu.

Ważne jest jednak dopilnowanie terminu ważności uprawnień UDT. Każdy operator musi pamiętać o tym, aby przed upływem ważności kwalifikacji (3 miesiące przed) złożyć wniosek o ich przedłużeniu.

Szkolenie na wciągarki KRAPKOWICE, OPOLE, KĘDZIERZYN-KOŹLE, RACIBÓRZ, NYSA, RYBNIK, PRUDNIK, KLUCZBORK, OLESNO, STRZELCE OPOLSKIE – kursy w całej Polsce!

Jesteś zainteresowany szkoleniem na wciągniki i wciągarki w: Krapkowicach, Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Raciborzu, Nysie, Rybniku, Prudniku, Kluczborku, Oleśnie, Strzelcach Opolskich? Odezwij się do nas!

Kurs na wciągniki i wciągarki – województwo opolskie, śląskie i wielkopolskie!

Jesteś zainteresowany uzyskaniem uprawnień na wciągarki i wciągniki? Masz na to szansę w jednym z trzech województw! Obecnie szkolimy na Opolszczyźnie, Śląsku i w Wielkopolsce.

Kurs operatora wciągarek i wciągników – cena

Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach to miejsce, w którym kursanci mogą nabyć specjalistyczne kwalifikacje w niewielkim wymiarze czasowym, a także w rozsądnej cenie.

Jesteś zainteresowany kursem na operatora wciągarek i wciągników? Sprawdź naszą ofertę i sprawdź, dlaczego warto nam zaufać – CSZ Krapkowice.

Jesteś zainteresowany
PRYWATNYM LUB FIRMOWYM KURSEM NA WCIĄGNIKI I WCIĄGARKI?

Dokumenty do pobrania