Ważne informacje
Szczegóły kursu
Steigerbouwer BASIC i ADVANCED
Steigerbouwer BASIC i ADVANCED
Steigerbouwer BASIC i ADVANCED
Steigerbouwer BASIC i ADVANCED
Steigerbouwer BASIC
Steigerbouwer ADVANCED
i wiele więcej.
FAQ
Często zadawane pytania
Dla Twojej wygody i szybkiego dostępu do potrzebnych informacji stworzyliśmy sekcję z pytaniami. W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości i pytania naszych klientów.
Najbliższe terminy
Kalendarz szkoleń
Miesiąc / kurs | Październik | Listopad | Grudzień | Styczeń |
---|---|---|---|---|
Rusztowania – uprawnienia holenderskie Basic | 05.11-08.11.2024 | 10.12-13.12.2024 |
Miesiąc / kurs | Październik | Listopad | Grudzień | Styczeń |
---|---|---|---|---|
Rusztowania – uprawnienia holenderskie Advanced | 05.11-08.11.2024 | 10.12-13.12.2024 |
Same plusy!
Korzyści
Uprawnienia
DNV na poziomie BASIC
Praca
możliwość podjęcia pracy jako montażysta rusztowań w krajach beneluksu
Kwalifikacje
stałe podnoszenia kwalifikacji zawodowych
Najlepszy
najlepszy stosunek ceny szkolenia do zakresu oferowanych usług
Szybki
zwrot zainwestowanych w szkolenie pieniędzy, dzięki nabytym umiejętnościom podczas szkolenia
Korzyści
nabycie nowych kompetencji i umiejętności
Oceny
Poznaj opinie klientów!
Zdjęcia
Galeria szkoleniowa
Baza wiedzy
Poradnik branżowy
Na czym polega rola pomocnika montera rusztowań w Holandii?
Jak zostać monterem rusztowań w Holandii?
Ile zarabia monter rusztowań w Holandii?
Ukończenie specjalistycznego szkolenia w zakresie montażu rusztowań zapewnia uczestnikowi: wykonywanie obowiązków w oparciu o obowiązujące przepisy oraz poznanie struktury rusztowania wraz z jego konkretnymi częściami. Wykwalifikowany montażysta rusztowań będzie mógł zidentyfikować wady, które wymagają wycofania sprzętu, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zyska również wiedzę na temat bezpiecznej pracy na wysokości i systemów ochrony przed upadkiem.
Mając bogate doświadczenie i doskonałe zaplecze techniczne do realizacji tego szkolenia, rozbudowaliśmy ofertę – dostosowując obowiązki montażysty rusztowań do holenderskich przepisów. Tym sposobem daliśmy pracownikom branży rusztowań przemysłowych możliwość zdobycia nowych kwalifikacji i szerszy dostęp do ofert pracy.
Zaawansowane szkolenie Steigerbouwer, adresowane jest do absolwentów pierwszego poziomu Steigerbouwer Basic, którzy mają za sobą roczny staż pracy w charakterze montażysty rusztowań (uprawnienia holenderskie). Specjalistyczny kurs pozwoli jego uczestnikom zwiększyć zakres wiedzy i umiejętności, a co za tym idzie, pozwoli im uzyskać nowe uprawnienia, m.in. do kierowania grupą montażową.
RUSZTOWANIA HOLANDIA – CZYM SĄ I JAKĄ PEŁNIĄ FUNKCJĘ?
Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja pozwalająca na prace na wysokościach. Ma za zadanie zapewnić łatwy dostęp do elewacji lub dachu różnego rodzaju obiektów podczas ich wznoszeniu, konserwacji, naprawy lub rozbiórki. Jego wysokość może być bardzo różna w zależności od specyfiki budynku, ale niektóre konstrukcje sięgają nawet kilkudziesięciu metrów w górę. Wykorzystywane są najczęściej na zewnątrz, jednak zdarza się, że montowane są wewnątrz budynków.
Rusztowania dzieli się ze względu na ich funkcję, konstrukcję czy rodzaj materiału, z jakiego są wykonane. Wyróżnia się konstrukcje wolnostojące, jezdne lub mocowane do budynku. Aby odpowiednio spełniało swoją funkcję i było bezpieczne dla jego użytkowników, rusztowanie spełniać musi wiele norm. Odpowiednio przygotowana konstrukcja powinna posiadać:
- pomost o wystarczającej powierzchni roboczej dla osób, składowania narzędzi i materiałów,
- stabilną konstrukcję dostosowaną do obciążeń,
- piony komunikacyjne,
- zabezpieczenie przed spadaniem przedmiotów,
- bezpieczną komunikację i swobodny dostęp do stanowisk pracy,
- przestrzeń do pracy pozwalającą na wykonywanie robót w optymalnej pozycji.
Stawianie rusztowań w Holandii, tak jak i w innych krajach, jest ryzykownym zajęciem, podczas których występuje wiele niebezpieczeństw. Za odpowiednie działanie i bezpieczeństwo na tego typu konstrukcjach odpowiada specjalnie wykwalifikowany monter, który musi posiadać odpowiednie uprawnienia na rusztowania. Można je uzyskać wyłącznie przechodząc odpowiednie szkolenia DNV.
MONTER RUSZTOWAŃ HOLANDIA – JAKIE MA OBOWIĄZKI?
Montażysta rusztowań to pracownik budowlany, którego głównym zadaniem jest montowanie, a także demontowanie rusztowań budowlanych. Osoba pracująca na tym stanowisku posiada jednak o wiele szerszy zakres obowiązków, do których wchodzi m.in.:
- planowanie położenia rusztowania,
- dbanie o prawidłowe połączenie rusztowania,
- zapewnienie bezpieczeństwa na rusztowaniu.
MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ – JAKIE SĄ ZAGROŻENIA?
Monter rusztowań jest więc bardzo odpowiedzialnym zawodem – w przypadku, gdy rusztowanie jest źle połączone, może to się skończyć bardzo poważnymi konsekwencjami dla pracujących tam osób.
Praca montera rusztowań w Holandii odbywa się zazwyczaj na zewnątrz budynków, w zmiennych warunkach atmosferycznych, i wiąże się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami. Monterzy narażeni są na upadki z dużych wysokości, porażenie prądem, a także różnego rodzaju urazy spowodowane przenoszeniem ciężkich elementów metalowych i drewnianych lub w przypadku zawalenia się konstrukcji.
PRACA JAKO MONTER RUSZTOWAŃ W HOLANDII
Monter rusztowań jest zawodem, który obecnie jest bardzo pożądany na rynku pracy w Holandii. Przejście przez nasze kursy (zarówno podstawowe, jak i zaawansowane) to szansa na pozyskanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności i poprawienie swojej sytuacji zawodowej. Uzyskanie uprawnień na montaż i demontaż rusztowań znacząco ułatwi znalezienie stabilnej i opłacalnej finansowo pracy – w szczególności, gdy mówi się o takich krajach jak Holandia, w której cały czas poszukuje się wykwalifikowanych specjalistów.
MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ – UPRAWNIENIA WYMAGANE W HOLANDII
Każdy, kto chce rozpocząć pracę w Holandii jako monter – zobowiązana jest do obowiązkowej rejestracji w SVWOH na stronie www.SVWOH.nl. Każdy, kto tego dokona, może pełnić rolę pomocnika montera rusztowań, a następnie zobligowany jest w ciągu 6-ciu miesięcy zdobyć uprawnienia montażysty rusztowań, czyli w przypadku naszych szkoleń Steigerbouwer Basic.
Roczne doświadczenie w montażu rusztowań na poziomie Basic pozwala na przystąpienie do kursu Advanced, po którego ukończeniu, którego można rozpocząć pracę na stanowisku pierwszego montera i zarządzać grupą montażową.
EGZAMIN DNV HOLANDIA – JAK WYGLĄDA?
Egzamin montera rusztowań składa się z części teoretycznej i praktycznej i aktualnie może przeprowadzony być w języku polskim. Część praktyczna składa się z montażu oraz demontażu rusztowania systemowego, oraz tradycyjnego, natomiast zaliczenie teorii polega na odpowiedzeniu na pytania w formie testu.
Egzamin na rusztowania – pytania
Egzamin DNV zmienia się z roku na rok i nie ma jednej konkretnej formuły. W internecie znaleźć można jednak przykładowe pytania z odpowiedziami na egzamin z montażu rusztowań. Dotyczą one przede wszystkim budowy rusztowania i czynności, jakie należy dopełnić podczas i przed montażem.
CERTYFIKAT DNV – CO TO JEST?
DNV GL to instytucja, która w zgodzie z obowiązującą w Holandii Dyrektywą Rusztowaniową wydaje specjalne uprawnienia pozwalające na pracę w charakterze montażysty rusztowań w tym kraju. Tylko taka certyfikacja i szkolenia DNV GL akceptowane są przez tamtejsze władze.
CZYM SĄ UPRAWNIENIA STEIGERBOUWER A?
Jest to certyfikat zapewniający uprawnienia do montażu rusztowań w Holandii i Belgii. Certyfikat Steigerbouwer A/ Monteur Steigerbouw jest wydawany w formie dyplomu, posiada logo DNV GL oraz logo instytutu egzaminacyjnego i jest ważny przez 5 lat.
ILE TRWA KURS MONTERA RUSZTOWAŃ?
Kurs stawiania rusztowań w CSZ trwa tylko 4 dni. Przez pierwsze 3 przeprowadzane jest kompleksowe szkolenie i przygotowanie kursanta do pracy w zawodzie zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. Ostatni dzień poznaczony jest na egzamin końcowy pozwalający na uzyskanie uprawnienia na montaż rusztowań w Holandii.
KURS MONTAŻYSTY RUSZTOWAŃ W HOLANDII – WYMAGANIA
Kurs stawiania rusztowań kierowany jest zarówno do osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, jak i absolwentów, którzy posiadają już doświadczenie w pracy montażysty. Na szkolenie mogą zapisać się wszystkie osoby pełnoletnie, które posiadają wykształcenie na poziomie minimum podstawowym. Co więcej, do przystąpienia do kursu niezbędne jest również dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy montera rusztowań (na wysokości powyżej trzech metrów).
ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA MONTERA RUSZTOWAŃ W CSZ W KRAPKOWICACH!
Wybierając kurs na rusztowania w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach, otrzymujesz specjalistyczne szkolenie teoretyczne i praktyczne w oparciu o standardy holenderskie. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę instruktorów i egzaminatorów, którzy w przystępny sposób przekażą niezbędną wiedzę i podzielą się zdobytym doświadczeniem.
Nauka przebiegać będzie z wykorzystaniem naszych własnych opracowanych materiałów dydaktycznych, które w znaczący sposób pomogą w uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie i zdobycie uprawnień do stawiania rusztowań. Całość szkolenia i końcowy egzamin, przeprowadzone będą w języku polskim.
Nasi szkoleniowcy nieustannie rozwijają się, dzięki czemu przekazywana wiedza jest zawsze aktualna. Przechodząc nasz kurs i zdobywając uprawnienia na stawianie rusztowań oraz ich demontowanie, każda osoba będzie gotowa do podjęcia bezpiecznej pracy w zawodzie.
KURS MONTAŻYSTY RUSZTOWAŃ – PRZYGOTOWANIE DO PRACY W ZAWODZIE
Kurs montera rusztowań w Centrum Szkolenia w Krapkowicach ma na celu przygotowanie uczestnika do pracy w zawodzie zgodnie z przepisami panującymi w Holandii. Nasze szkolenia montażystów rusztowań opracowywane są według wszystkich najnowszych norm. Każdy kursant ma okazję uczyć się fachu od doświadczonej ekipy, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z rusztowaniami.